tufad tüfad TÜFAD Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği tufad bursa tufad istanbul

SON DAKİKA

Futbola Dönüş Öneri Protokolü'nün Güncellenen Maddeleri
  Top
  Genel Başkanımızın Mesajı

  Futbol Ailemizin Değerli Dostları,
  Hepimizin ortak paydası olan ve yaşamımıza renk katan en önemli unsurlardan biri olan futbolun yeni bir sezonuna, yeni umutlarla,yeni heyecanlarla başlıyoruz.
  2018-2019 Spor Toto Süper Lig "Lefter Küçükandonyadis" Sezonu ve Spor Toto 1. Lig sezonu bu hafta sonu oynanacak olan maçlarla başlıyor. Daha sonra ki haftalarda da alt liglerimizin heyecanına tanık olacağız.

  Lig sonuna kadar çeşitli skorlara sahne olacak bu güzel oyun, zaman zaman kimilerimizin beklentilerine cevap verecek ,kimilerimizin de beklentilerine cevap veremeyecektir. Sonuçta bu uzun maratonda bazen sevinecek bazen de üzüleceğiz.
  Bu döngü içerisinde titizlikle takip ettiğimiz ve gurur duyduğumuz konuların başında Türk Antrenörlüğünün çok büyük bir mesafe katettiğini , takımlarını pozitif futbol oynattıklarını, şampiyonluklarda ve kuplarda Türk Antrenörlerinin imzaları olduğunu görmekteyiz. Artik Türk Antrenörü özgüvenini ve spor kamuoyunun takdirini kazanmış bunun sonucu olarak tercih önceliklerini kendilerine çevirmeyi başarmışlardır. Bu tercih önceliklerinin Milli Takımımız için de değerlendirileceğini ümit etmekteyiz.

  Bir umudumuz ve dileğimiz de odur ki ; Artık takımlarımızda da yerli futbolcuların çoğunlukta olacağı,ve tercih edileceği bir oluşumu yaratmaktır. Bu konuda da TÜFAD olarak üzerimize düşenin yapılacağının bilinmesini isteriz.

  Öte yandan her sezon başında ısrarla yinelediğimiz gibi, futbolumuzun marka değerini yükseltecek, güzelliğini ve seyir zevkini taçlandıracak ,saha içinde ve tribünlerde gösterilecek saygı, sevgi , fair play, hoşgörü ve sağduyu olgusuyla oynanacak bir futbol sezonu geçirmek en büyük dileğimizdir. Bu sezon Türkiye Futbol Federasyonu tarafından uygulamaya konulan Video Yardımcı Hakem (VAR) uygulamasının da bu konuda etkili olacağını, gereksiz tartışmaları önleyeceği ve futbolumuzun kalitesini arttıracağına inanıyoruz.

  Bu duygu ve düşünceler içerisinde Teknik Adamlarımız başta olmak üzere , paydaşlarımız taban birliklerine,kulüplerimize , sporcularımıza,futbol seyircilerine, medya kuruluşlarına ve tüm futbol emekçilerine en derin saygı ve sevgilerimi sunar, sağlıklı,başarılı bir sezon geçirmelerini dilerim.

  İsmail DİLBER
  TÜFAD Genel Başkanı

  Bu yazı 1775 kere okundu.


  • Site Yorum

  Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

  Bir yorum bırak

  

   

   


  ADRES
  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Konya Şubesi
  Şeyh Sabrettin Mah.Amber Reis Cad.Anıt Apt.No:11 Kat:2 Daire:6 Meram/ Konya

  İLETİŞİM
  Tel:
  +90 332 321 35 14
  Faks: +90 332 322 22 81
  E-mail: [email protected]

   

  ÜYELİK
  Dernek Üyeliği
  Üye Aidatları