tufad tüfad TÜFAD Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği tufad bursa tufad istanbul

SON DAKİKA

Futbola Dönüş Öneri Protokolü'nün Güncellenen Maddeleri
  Top
  BİR DÖNEMİN DEĞERLENDİRMESİ;


  Değerli Dostlar, Kıymetli Meslektaşlarım;


         26 Ağustos 2015 Yılında gerçekleştirilen TÜFAD Konya Şubesi olağan genel kurulunda yönetime ekibimiz ile birlikte yeniden talip olmuş üyelerimizin desteğiyle göreve getirilmiş, üç yıl başarıyla geçen dönemin ardından kurucularımız ve üyelerimizden gelen talep ve yönetim kurulumuzca yapılan değerlendirme sonucu devam etme kararı aldık, 2018 yılında yapılan olağan genel kurulumuza tek liste ile girip güven oyu alarak görevimizi 2021 yılına kadar aynı hassasiyet ve kararlılık içinde devam ettireceğiz.

  2006 Yılında ilk göreve gelişimizde şubemizin 1990 yılından 2006 yılına kadar geçen süre içinde şube yönetiminin bize devredildiği gün masa, sandalye gibi büro malzemeleri ile toplam birikimi 8.250 TL,  olarak karşımıza çıkmıştı.

  Görev yaptığımız 6 yıl içinde büyük organizasyonlarımızla bir çok ilke imza atmış,  derneğimizi, 3 bilgisayar, yazıcı, fotokopi makinesi, web sitesi, toplu SMS gibi çağın haberleşme araç ve gereçleri ile donatmış, büro masa ve koltuklarını yenilemiş,  kendi mülküne kavuşturmuş, 2012 Yılındaki olağan genel kurulumuzda yeni seçilen yönetime görevi devrettiğimizde, sahip olduğumuz mülkümüzle geleceğimizi güven altına alırken  65.000 TL civarında bir birikim ile ekonomik anlamda tarihinin en güçlü yapısını sunmuştuk.

  Bugün Atatürk Spor kompleksinin yıkılması sonrası durma bakıldığında o günlerde kazandırdığımız kendi mülkümüzün bu günler için ne kadar önemli olduğunu görüyor, anlıyor kısıtlı imkanlarımız içinde kira parası ödeme zorluğu çekmeden kendi mülkümüz de güven içinde hizmet anlayışımıza devam ediyoruz.

  2015 yılında, aradan geçen 3 yılın sonunda görevi devraldığımızda mali yönden çok kötü bir tablo ile karşılaştık;  bırakın büyük organizasyon içinde olmayı derneğimizin aylık giderlerini karşılaması ayakta durması adına, maalesef kasamızda hiç paramız yoktu bırakın paranın olmasını eksi bir bütçe ile görevi devraldığımız gerçeği içinde kısa vade de toparlanmamız mümkün gözükmüyordu. Ekibimiz, ilk günlerde kendi imkanları ile misafirlerimizi ağılarken bize duyulan güveni, bizden beklentilerinizi unutmadan işe koyulduk. TÜFAD ailesinin gücüne güvenerek umutsuzluk değil çare üretmeli anlayışı içinde çalışmaya başladık.

  29 - 31 Temmuz 2016 tarihleri arasında : TÜFAD Genel merkezi ve Selçuk Üniversitesinin işbirliği ile 45 şubemizin katıldığı 746 kişiyi 3 gün misafir ettiğimiz “Demokrasi Günü Geleceğin Yıldızları Futbol Şöleni” gibi hiçbir şubemizin talip olmaya cesaret edemediği büyük bir organizasyonu ilimizde gerçekleştirerek, Türk Futboluna ve şehrimizin tanıtımına büyük katkı sunmuş olduk.

  Göreve başlar başlamaz Antrenör gelişim seminerimiz ile birlikte antrenör camiasına yakışan seçkin bir mekanda iftarımızı gerçekleştirirken büyük bir katılımın sağlanması ile futbol ailesinin bize duyduğu güvene olan inancımızı daha da kuvvetlendirirken diğer iftarlarımızda da aynı yoğunluktaki katılımları yaşayınca,  camiamızın bize olan inancını perçinlenmiş olduğunu hissetmiş olduk.

  Görevde bulunduğumuz her dönem içinde, her emeğin bir sonucu olduğunu başarının da bir başaranı olduğuna inanarak “Yılın Altın Adamları”nı belirleyip ödüllendirme geleneğimizi görev süremiz içinde de hiç aksatmadan sürdürürken futbolumuzun,  gelişimi ve başarısı adına olumlu katkılar sunmuş olduk.

  Futbol ailesi içinde en çok vefasızlığı yaşayan biz antrenörler futbolumuza önemli hizmetleri dokunmuş değerlerimize karşı vefasız olamazdık ve hiçbir dönemimizde de olmadık.

  Bunun örneklerini geçmiş çalışmalarımıza bakarsanız görürsünüz. Aynı duyarlılığı bu dönem içinde de sürdürürken vefat eden üyelerimizden kurucu ve onursal başkanımız Muzaffer Evren başta olmak üzere , çeşitli dönemler yönetimlerde yer almış  Teyfik Türkkan, Ömer Duran, Nevzat Topbaş, Muammer Durukan, Seyfi Erkan, Fevzi Çay,  ve İlhami Çoşkun hocalarımızın isimlerini faaliyetlerimize verirken isimlerini yaşatmaya, rahmetle anmaya ve anılmalarına vesile olurken, Manevi anlamı büyük olan gecelerimizde vefat eden üyelerimiz ile birlikte tüm üyelerimizin ve futbol ailesinin tüm kesimlerinin vefat eden yakınları adına okuttuğumuz "Hatim-i Şerif'lerin"  duasını camide okuttuğumuz "Mevlid'i Şerif" ler ile birlikte yaptırma anlayışımızı her yıl aralıksız sürdürdük.

  Konya futboluna damga vurmuş içimizde yaşayan değerlerimizi de yaşarken anmak, hatırlamak kendilerine ve toplumuza bizler için hala değerli olduklarını hissettirmek adına Talat Öncel, Naci Renklibay, Köksal Gürler, Ünal Karaman gibi efsane hocalarımızın isimlerini yaşarken kurslarımıza vererek sizler adına vefamızı sunmuş olduk.

  Bir değeri ortaya çıkarmak kadar o değeri korumak, geliştirmek ve büyütmekte çok önemlidir anlayışı içinde derneğimizin kurucularını, başkanlarımızı ve önemli hizmetleri bulunan meslektaşlarımızı her daim hatırlayanlar olmaya çalıştık.

  Bilgi, birikim ve tecrübelerine güven duyduğumuz meslektaşlarımız içinden oluşturduğumuz kurullarımız ile dönem içinde kahvaltı ve yemekli birlikteliklerimizde, değerlerimiz ile bir arada olmaya çalışarak kendilerine onur, şükran ve teşekkür plaketi ve belgeleri taktim ederek,  hizmetleri adına teşekkür ve şükranlarımızı, sizler adına vefamızı sunma gayreti gösterdik.

  Antalya’da Genel merkezimiz tarafından her yıl nisan ayının ilk haftasında organize edilen “Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği ve Olgunlar Futbol Turnuvasına” aralıksız katılarak şubemizin varlığını orada hissettirirken çocuklarımızın geleceğine, üyelerimizin sosyal hayatına farklı bir anlam katmaya çalışırken bu konuda titiz ve tarafsız olmaya çalışarak geleceğin yıldızları için her kulüp antrenörümüzü, olgunlar turnuvası için toplu SMS yolu ile tüm üyelerimizi bilgilendirdik ve katılımlarını bekledik.

  TÜFAD Konya Şubesi olarak sadece üyelerinden referans ve aidat alan senede bir iftarda bir araya gelinen rutin bir hizmet anlayışı dışında olmak için hep üreten, ürettiğini üyeleri ve futbol ailesi ile paylaşan olmak istedik.

  Üyelerimizin Sosyal ve ekonomik hayatlarına azda olsa dokunabilmek amacıyla sağlık başta olmak üzere hemen, hemen her sektör içindeki 24 ayrı kuruluş ve işletmeler ile sizler adına belli oranlarda anlaşmalar yaptık. Bu çalışmamız diğer şubelerimizin içinde örnek teşkil ettiği bir gerçektir.

  Üyelerimize geçmişten bu güne ne tür sözler vermişsek daha fazlasını yaptığımızı, bir çok ilki yaşattığımızı, çalışmalarımızla genel merkezimizin taktirini aldığımızı diğer şubelerimize örnek gösterildiğimiz bilinmelidir.

  Genel kurulda sizlere “Futbol Okulu" projemizden bahsetmiş merkezde 1000 çocuğumuza ilçelerimizle birlikte hedefimiz 3000 çocuğa ulaşacağımızı ve çok sayıda antrenör arkadaşımızı ürken yapacağımızı bu proje ile Konya ve Türk futboluna önemli katkı sunacağımızı vadetmiştik.

  Bu Proje sadece TÜFAD’ın değil tüm futbol ailesinin projesi olsun arzusu içinde valimiz başta olmak üzere belediye başkanlarımızı, Gençlik Spor İl Müdürümüzü, Konyaspor yönetimini, taban birliklerini ziyaretlerimizde projemizi tanıttık destek istedik önemli mesafe almış destek görmüş planlama aşamasında Konyaspor kulübümüzün bu yönde bir açıklaması olup çalışmaya start verdiklerini görünce bir bölen olmama adına bu çalışmamızı hayata geçirmekten kaçındık.

  Dönemin valisi sayın Muammer EROL bu projeye inanmış, Spor Totodan gelen paradan 50 milyar destek sözü vermişti. Tarihimizde ilk kez bir valinin derneğimize ziyaret etmiş olması bu projenin hayata geçirilmesi için olduğunu bilin isteriz.

  Görev anlayışımız içinde her kesime ve kişiye aynı mesafede olmaya onların varlıklarına hep saygılı olmaya çalışmalarına katkı sunmaya özen gösterdik. TÜFAD’ın varlığına ve antrenör denen kişiye ve ürettiklerine saygı duyulsun bekledik.

  Bunun dışındaki eylem ve söylemlere derneğimiz ve antrenörlerimizin varlığı ve saygınlığı adına bizden beklenen duruşumuzu hiç bozmadan hiçbir kişi ve kuruluşa farklı bir düşünce beslemeden görevlerimizin bilinci içinde varlığımızı sürdürürken zorluklarla da karşılaştık.

  Genel merkezimizin tüm şubelerimizi kontrol etmek, denetlemek ve işbirliğini hızlandırmak amacıyla geçtiği otomasyon sistemi içinde şubemizin ve üyelerinin bilgileri eksiklik ve yanlışlıklar ile doluydu. Güncelleme çalışması içinde her üyemiz için doğru bilgilere ulaşmaya çalışırken çok zorlandık.

  Bu çalışma içinde 2010 yılı ve öncesi üyelerin tamamını güncellemek çok zorlaşınca tüzüğümüz bize son iki yıl dese de hiçbir üyemizi feda etmeme adına 2010 yılı ve öncesini baz alarak  1 yıl içinde 3 ayrı tarihte toplu SMS ve web sitemiz aracılığı ile duyurular yaptık, bununla da yetinmedik her üyemize ödemesi gereken tutarı hatırlatan tek, tek mesajlar gönderdik, yapılandırma isteyen üyelerimize gerekli kolaylığı gösterdik. Hiçbir şekilde duyarlılık yansıtmayan geri dönüş yapmayan üyelerimizi  sağlıklı üye profiline ulaşma adına üzülerek te olsa üyelikten çıkartma zorunda kaldık.

  Görev süremiz içinde antrenör denen kişinin etkinliği, üretkenliği ve saygınlığı adına çalışmaya özen gösterirken hiçbir zaman siz üyelerimize ve futbol ailesine karşı olan sorumluluklarımızı da asla unutmadık.

  Antrenör mesleğinin kutsallığına, futbolumuzun gelişimi, çocuk ve gençlerimizin geleceği adına antrenör varlığının önemine inanılsın istiyoruz. Güçlü bir TÜFAD varlığının antrenör denen kişinin gücü olduğunu biliyor ve o inanç ile çalışıyor bu düşüncemiz için de sizlerden destek bekliyoruz.

  1990 yılında kurulan derneğimiz büyük fedakarlıklar çalışmalar içinde bu günlere gelmiştir. Emeği geçen her başkan ve yönetimlerdeki arkadaşımıza teşekkür ederken zaman içinde emekleyen, yürüyen, koşmaya başlayan derneğimiz göreve geldiğimizde ilk kuruluşundaki gün gibi olduğu yaşadığımız bir vakıadır.

  Son 3 yıl içindeki çalışmalarımız ile yeniden  toparlanma sürecine girdik, ekip arkadaşlarımla birlikte yaptığımız değerlendirme sonucunda ekonomik anlamda derneğimizi nefes alır duruma getirmişken görevi bırakmanın derneğimizin geleceği açısından yaralı olmayacağı düşüncesi camiamız içinden dillendirilmesi, kendi içimizdeki değerlendirme sonucunda da bu  inancına vardık ve yeniden aday olmaya karar verdik.

  Tek liste ile girdiğimiz genel kurulumuza katılan 168 üyemizin oy birliği ile desteği sonrası görevimize devam ediyor, 2021 yılına kadar sürecek bu yeni dönemde başta antrenör camiası olmak üzere her kesimin desteğini arzuluyor ve bekliyoruz.

   

  Saygılarımla…

  İsmet KARABABA

  TÜFAD Konya Şube Başkanı

  Bu yazı 1943 kere okundu.


  • Site Yorum

  Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

  Bir yorum bırak

  

   

   


  ADRES
  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Konya Şubesi
  Şeyh Sabrettin Mah.Amber Reis Cad.Anıt Apt.No:11 Kat:2 Daire:6 Meram/ Konya

  İLETİŞİM
  Tel:
  +90 332 321 35 14
  Faks: +90 332 322 22 81
  E-mail: [email protected]

   

  ÜYELİK
  Dernek Üyeliği
  Üye Aidatları